DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Pohankové polštáře

Velké polštáře (30 x 30 cm, 33 x 40 cm, váleček i "Páteřák") mají odnímatelný povlak pro možnost vyprání, u malých  polštářků 18x18 cm povlak odnímatelný není.

Usínání na pohankovém polštáři provází příjemné šustění pohankových slupek, které má uklidňující a antidepresivní účinky.

Pohankové slupky se přizpůsobí každému tvaru a polštář proto přirozeně podepírá hlavu, zátylek a krční páteř. Polštář pomáhá při spánku, proti zablokování krční páteře a z toho plynoucím bolestem hlavy, ramen a zad. Působí proti migréně, nespavosti, tlumí onemocnění dutin čelních a čelistních.

Polštáře lze nahřát v troubě, na topení, případně na sluníčku. Nahřátý polštářek se přikládá na bolavá místa, např. kolena s artrózou, břicho při bolestivé menstruaci, na ztuhlé šíjové svaly apod., lze jej použít jako nahřívadlo pro běžné spaní. 

V pohankových polštářích s bylinkami používáme pouze kvalitní sušené bylinky. NEOBSAHUJÍ tedy žádné esence, oleje, přidané vůně apod. 

 

Pohankové polštáře nahřívací

Obsahují čistě pohankové slupky, nejvhodnější pro použití jako nahřívací nebo pro zdravé spaní. Nahřívací polštářky šijeme ve třech velikostech - 30 x 30 cm, 33 x 40 cm a malé 18 x 18 cm.

V ESHOPU ZDE

Velký nahřívací 33 x 40 cm:

 

Pohankový polštář nahřívací - Otesánek

Obsahují čistě pohankové slupky, je však více naplněný, vhodný pro ty, kteří mají při spánku rádi "více pod hlavou". Lze použít také jako nahřívací nebo sedací. Otesánek má rozměr 30 x 30 cm, větší pak ušijeme po domluvě.

 

Pohankové polštáře relaxační

- připravujeme pouze na vyžádání po domluvě

V relaxačním polštářku jsou pohankové slupky vloženy nejprve do vnitřního vatelínového povlaku. Nehodí se jako nahřívací, díky vatelínu jsou však měkčí při použití pro spaní.

 

Voňavé pohankové polštáře

Kromě pohankových slupek obsahují i přidané sušené bylinky, které provoní Váš spánek. Jsou nejvhodnější pro zdravý a klidný spánek, lze je použít i jako nahřívací. Pohankové polštáře s bylinkami šijeme ve velikosti 30 x 30 cm, další rozměry po domluvě.

Do voňavých pohankových polštářků přidáváme levanduli, která je nejoblíbenější vůní, zklidňuje a prohlubuje spánek nebo mátu s její osvěžující vůní, která uvolňuje dýchací cesty a pomáhá i při bolestech hlavy.

Tip: ponechejte polštářek v místě přímého slunečního svitu, nasbírá tak do sebe energii a jeho vůně a pozitivní účinek se znásobí.

     

Pohankový polštář páteřák

Svými rozměry je ideálně přizpůsoben pro nahřívání páteře po celé délce zad, odtud jeho název.

Pohankový polštář  - váleček

Pro ty, kteří mají při spánku rádi podepřený krk. Lze samozřejmě používat jako nahřívací.